1. Anasayfa
  2. Büyüler

Büyücü İsimleri

Büyücü İsimleri
Büyücü İsimleri
0

Büyücü isimleri zor durumda kalan ve bundan kurtulmak için çare arayan kişilerin araştırdığı bir konudur. Sizin için büyücü isimleri hakkında yazımızı güncelledik.

Büyü ile alakalı tanımlara baktığımızda doğa üstü varlıklar aracılığı ile yapılan uygulamalar olduğunu dile getirebiliriz. Bu yazımızda ise konuyu biraz açarak sizlere önemli açıklamalar yapacağım.

Büyücülük, farklı kültürlerde derin kökleri olan son derece önemli bir gelenektir. Günümüze bazı toplumlarda devam eden önemli gelenekler vardır. Sizler için vereceğim örneklerde, toplumlarda devam eden önemli büyü inanışları aktaracağım.

Büyücü hocalar ve aldıkları büyücü isimleri genellikle toplum tarafından kazanırlar. Ülkemizde de çok sayıda güvenilir ve başarılı kişi olduğunu dile getirmek gerekir.

Bu kişiler ile iletişime geçmek adına internet üzerinde araştırma yapmak son derece verimli bir çalışmadır. Doğa üstü varlıklar aracılığı ile yapılan büyülerde, önemli olan cinleri kontrol etme kudretidir.

Birçok hoca, sahip olduğu cini kontrol altına alma konusunda sorun yaşamış ve bu nedenle günümüzde kendisi kara büyü etkisi altında kalarak, büyücülük tarihinde kara leke olmuştur.

Büyücülere Verilen İsimler

Büyücülere verilen isimler nelerdir ve fantastik büyücü isimleri hangileridir? Büyücüler gerçek isimlerini mi kullanır? Medyum hoca isimleri nelerdir? Güvenilir medyum isimleri konusunda tüm detaylar makalemizde…

Dünyanın farklı yerlerinde büyücülere verilen isimler şu şekildedir:

  • Güney Amerika’daki isangoma ve inyanga olarak isimlendirilen büyücü doktorları Zulu halkına özgüdür. Toplumun şifacıları ve büyücü doktorları şeklinde sınıflandırılır. İnyganga doğal ilaç satanlara veya aktarlara benzer. Isangoma ise ruhani liderdir. Şeytandan korunma ve geleceği görme gibi yetenekleri vardır. Aynı zamanda çeşitli ritüeller sunarlar.
  • Filipinler’de ise, Kulam adında bir büyü yürü vardır. Bu büyüyü yapan kişiler Mangkukulam ismi ile anılır. Voodoo büyüsüne benzeyen siyah bir büyüdür. İnsanlara zarar vermek amacı ile yapılır. Etkisinin çok yüksek olduğu biliniyor.
  • Şili’de ise Kalku adında büyücüler vardır. Rhani liderlere ve şifacı kadınlara karşı siyah büyü kullanılmaktadır.
  • Batı Hint Adalarında ise, Obeah kara büyü kehaneti kullanılır. Kullanım amacı bilgi edinmek ve bunun yanında bir konu hakkında yardım almaktır. Batı Afrika’dan çıktığına inanılan etkili bir büyüdür. Fakat aynı zamanda Karayip’te Vodo büyüsü olarak da bilinir.
  • Meksika’da ise Ölüm Azizi adında derin bağları olan bir aziz vardır.
  • Gana, büyü tarihini en iyi yaşayan ve yaşatmaya devam eden toplumlardan biridir. 100 seneden fazla önce kurulan büyücü kampları vardır. Savaş kurbanı ve kıtlık yaşayan kişiler için sığınma yeridir. Kamptaki kadınlar, toplum tarafından geri planda bırakılan, ayrımcılığa maruz kalan kişilerdir.

Fantastik Büyücü İsimleri

Fantastik büyücü isimleri konusunda da bilgi vermenin zamanı geldi… Dünyada çok fazla fantastik büyücü isimleri bulunmaktadır.

Büyü kavramı, metafizik bir kavram olarak algılandığı için birçok fantastik evrende, kurgusal karakterler olarak da karşımıza çıkar.

Gizem, mistik güç ve büyü efendisi olarak tanınırlar. Çoğu yenilmezdir ve ölümsüzdür. Bazılarının tek özelliği büyü yapmak iken, bazıları ise yaşadıkları toplumların efendisi olurlar ve yön verirler.

Sizler için fantastik evreden yer alan önemli büyücü hocaların isimlerini de aktaracağız. Bu sayede genel bir kurgusal evren öğretisi sunmuş olacağız.

Her ne kadar gerçeklik ile bağlantısı olmasa da oldukça önemli oranda bilgi aktarıcı olduğunu bilmeniz gerekir.

Merlin

Pek çok insan yadırgasa da Merlin de bu listede yer almaktadır. Fantezi edebiyatı büyücülerinin şahı olarak tanımlamak gerekir.

Tarihi kanıtlar onun kadın ve şeytan babadan doğma olduğunu gösterir. Sahip olmuş olduğu güç ise buradan gelir. Oldukça zeki ve kurnazdır.

Merlin’in en dikkat çekici ve önemli özelliği ise Kral Arthur’u eğitmiş olmasıdır. Bazı kaynaklar onun Kral Arthur projesini daha seneler öncesinden planladığını ifade eder.

Fantezi edebiyatındaki büyücülerin tamamın taşıdığı sivri uçlu şapka bu figürden gelir.

Gandalf

Gandalf, en etkili büyücülerden biridir. Birçok Merlin mi Gandalf mı tartışması olmuştur. Fakat onların alakası yoktur.

Karakterin yaratıcısı alan Tolkien, Gandalf’ı yaratırken asla Merlin’den söz etmemiştir. Benzer tarafları olsa da aslında çok farklıdırlar.

Lord of the Rings ile kendisini tanıyan aslında onun hakkında bilgi sahibi değildir. Orta Dünya yaratılmadan önce ete kana bürünen ruhani bir varlıktır. Orijinal ismi Olorin’dir.

Büyücüler Gerçek İsimlerini Mi Kullanır?

Büyücüler gerçek isimlerini mi kullanır sorusu, Medyum hocaları tanımak isteyen, onların yaşantısını ve özel hayatlarını merak eden kişilerin sorduğu sorulardır.

Genele baktığımız zaman kendi isimlerini kullanan yok denecek kadar azdır. Bunun tabii ki belli başlı nedenleri vardır. En önemlisi ise, ailesinin mirasını devam ettirmektir.

İlk büyünün hangi tarihte, ne amaçla kim tarafından yapıldığını bilmek söz konusu değildir. Fakat insanlığın varlığı ile birlikte, manevi ilimlere karşı olan ilgi oluşmuştur.

İnsanlar her zaman merak eden canlılardır. Nereden geldik, nereye gidiyoruz, neler yapabiliriz sorusu her daim sorulur.

Büyüler ile alakalı bir yanılgı ise, teknoloji ile ters orantılı olduğu hakkındadır. Yani bilim ve teknoloji artması ile büyücülere karşı güven azalması durumu vardır.

Fakat bunun nedeni, medyum hocaların artık dünya ile işi kalmamış olması, büyülerin tehlikeli boyutlara ulaşma riski ve insanların yaşam alışkanlıklarıdır.

Kısacası medyumluk, birçok şeyin tepesinde son derece önemli bir görevdir. Bazı kişiler bunun meslek olduğunu iddia eder.

Fakat meslek olması için karşılığında bir kazanç elde etmek gerekir. Büyücü hocalar ise bunu sadece insanlık adına yaparlar. Yaptıkları işlemler sonrasında tek sahip oldukları rahat bir vicdandır.

Medyum Hoca İsimleri Nelerdir?

Medyum hoca isimleri nelerdir sorusu da özellikle içinde bulunduğu zorlu halden kurtulmak için kapı arayan kişilerin merak konusudur.

İnternette araştırma yaptığımız zaman bu konu ile alakalı çok fazla içerik, çok fazla isim veririz. Bunlardan bazıları yukarıda da ifade ettiğimiz kurgusal karakterlerdir.

Kurgusal karakterlerin çıkış noktası tabii ki de gerçek medyum hocalar ya da büyücülerdir. Yaratıcıları her ne kadar kabul etme de gerçeklikten unsurları her daim ağır basar.

Bunları yaptığınız araştırmalar sonrasında da görebilirsiniz. Aynı zamanda herhangi bir beyin o denli gerçek bir karakter yaratmaz.

İsimlerden öte, yaptıklarının ne olduğu, dünyaya neler bıraktıkları, hangi şeklide insanlara yardım ettikleri önemlidir. Fakat tabii ki sizler öneri talep edebilirsiniz.

Özellikle son zamanlarda insanları medyum adı altında dolandıran kişilerin bu tarz bir güven eksikliği yaratması olağandır. Bunlardan dolayı gerçek büyücü isimleri ile iletişim kurunuz.

Güvenilir Medyum İsimleri

Güvenilir medyum İsimleri konu başlığında sizlere tavsiye vereceğim. Büyü, dua, vefk, muska, cinden korunma, fal, rüya tabiri ve diğer metafizik konularında destek almak, merak ettiğiniz sorulara yanıt bulmak adına benimle iletişime geçebilirsiniz.

Sizler için sunduğum destek sayesinde büyü ve diğer çalışmalar ile yardımcı olmaktayım. Sitemizde yer alan bilgiler üzerinden hizmetlerimizi de öğrenebilirsiniz.

Aynı zamanda günün her saati benimle iletişime geçme şansınız vardır. Gerçek büyücü isimleri bulmak çok önemlidir.

Büyücüler, eski zamanlarda cadı olarak bilinirdi. Cadılar yaptıkları kara büyüler ile, günümüzde bu terimin kötü kişilikleri sıfat olarak tanılandırmasına neden oldu.

Fakat sadece kötü cadılar değil, iyi cadılar da olduğunu bilmek gerekir. Aynı zamanda erkekler de cadı olarak tanımlanırdı.

Büyücü isimleri, kişileri tanımak adına yeterli değildir. Sadece nam yapan, adını duyurmayı başaran kişileri internette araştırarak veri elde etmek söz konusu olur.

Fakat onların da tamamen güvenilir olmadığını söylemek gerekir. İnternet ortamı sadece rekabete neden olur. Kimin güvenilir olduğunu bulmak için pek çok şans vermez.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir