1. Anasayfa
  2. Büyüler

Cifir İlmi

Cifir İlmi

Cifir ilmi nedir ve nasıl uygulanır? Cifir hesaplama nasıl yapılır? Ebcet hesabı nedir? Ecbed hesabı nerelerde kullanılır? Cifir ilmi ile büyü yapmak mümkün müdür? Cifir İlmi konusunda tüm suallerin yanıtları bu yazıda.

Cifir ilmi son derece geçerli olan bir ilim olmasına karşın, olumsuz görüşler nedeniyle geri planda kalmıştır.

Bu ilim, sadece uzman kişiler tarafından kullanılması gereken bir öğretidir. Aksi halde beraberinde sorunların geleceği tahmin edilir. Bu yazımda detayları ile cifir ilmini açıklayacağım.

Son derece özle bir hesaplama tekniği kullanılarak yapılmaktadır. Kuran’dan anlam çıkarmak adına son derece önemlidir.

Rakam yerine kullanılan harfler üzerinden, hece ıralaması gibi çok özel teknikler tercih edilir. Kuran üzerindeki rakamlara verilen manalar ile bu ilim ortaya çıktı.

Hz. Ali’den bu yana İslam alimleri tarafından tercih edilen bir ilim olduğunu dile getirmek gerekiyor.

Özellikle dünyanın başlangıcından sonuna kadar, birçok olay hakkında bilgi almanın mümkün olması oldukça önemlidir.

Bu ilim hakkında sahip olduğum bilgiler, sizlere detaylı şekilde açıklama yapmama izin verir.

Cifir İlmi Nedir?

Cifir ilmi nedir sorusuna herkes cevap veremez… Çok yönlü bir ilim olması, farklı açılardan da değerlendirilmesine yardımcı olur.

İslam dini öncesinde de tercih edilmektedir. Fakat İslam dini sonrasında birçok bilinmez ortaya çıkmıştır. Sizler için cifir ilmi hakkında bazı açıklamalarda bulunacağım.

Birçok önemli konu hakkında, gelecek hakkında, geçmişte bilinmeyen olaylar hakkında fikir elde etmek adına kullanılır.

Aynı zamanda kutsal kitabımız Kuran’ı Kerim’in şifrelerini çözmekte yardımcı olur. Cifir İlmi bazı durumlarda büyü ve benzeri yöntemler için de kullanılır.

Cifir Hesaplama Nasıl Yapılır?

Cifir hesaplama nasıl yapılır sorusu, bu konu için özel ilgi duyanların merak ettiği bir konudur. Özel yöntemler ile yapılan bir hesaplama işlemidir. Çok farklı görüş vardır.

Bunun nedeni İslam öncesinde de cifir hesaplarının kullanılmasıdır. Cifir hesaplama noktasında Aram ve İsrail kaynakları da çok fazla yöntem ortaya koyar.

En fazla tercih edilen cifir hesaplaması için Kuran harflerinin değerleri araması ile yapılır. Fakat bu sadece harften rakam belirlemekten ibaret değildir.

Bu nedenle cifir ilmi hakkında bilgi sahibi olmayan kişilerin yaptıkları hesaplamalar hatalı sonuçları ortaya koyar.

Sahip olduğum bilgi birikim ile şunu demem gerekir ki; konu hakkında bilgi sahibi olmayan kişilerin yaptıkları, kötü sonuçlar ortaya çıkarma noktasında etkili olur.

Kısacası bu tarz ilimlere her daim daha titiz yaklaşmak ve bundan asla ödün vermemek gerekir.

Ebcet Hesabı Nedir?

Ebcet hesabı nedir sorusu da bu ilim ile yakından alakalıdır. Aynı zamanda Ecubed olarak da bilinmektedir.

Arap harflerinin akılda kalması için düzenlenen bir harf dizisidir. Bu harf dizisinde yer alan harfler bir rakama denk gelir. Rakam değeri ve sistemi ve diziyi ortaya çıkartan 8 kelimenin ilkinin de ismidir.

Harflerin hepsinin bir değeri vardır. Bu değer 1’den 1000’e kadar uzanır. Ebcet hesabı Fars ve Türk edebiyatında tarih düşürme için tercih edilirdi.

Özellikle Kur’an-ı Kerim inmeye başladığı tarihlerde, Araplar arasında bu ilmin ve hesabın bilinmediği söylenmektedir. Alfabe bilgisi olan kişiler tarafından tercih edilen bir yöntemdi.

Bu ilimlerin ne işe yaradığı konusunda da çok fazla soru geldiğini biliyoruz.

Fakat başta söylenmesi gereken bu ilimlere karşı çıkanların ebcet ve cifir hakkında en ufak bilgiye bile sahip olmadığıdır. Bu ilim yüzyıllardır bilinen ve çok fazla tercih edilen önemli bir yöntemdir.

Hesaplama yöntemleri Mısır dönemine kadar dayanmaktadır. Fenike döneminde ise yaygın bir şekilde kullanıma geçildiği ifade edilir.

İnsanlar devamlı olarak geleceğe merak salar. Bu nedenle ecbed hesabının kullanımı her geçen gün artar.

Gizli ilimlere karşı büyük ilgisi olmayan kişiler bile, cifir ve ecbed ilmine karşı son derece duyarlıdır. Bunun ana nedeni ise gelecek hakkında bilgi veren önemli bir unsur olmasıdır.

Fakat bunu sadece bu şekilde değerlendirmek doğru değildir. Pek çok önemli etkisi vardır. Yazımızın kalan kısmında da bu konuyu sizler için araştırdık.

Ebced Hesabı Nerelerde Kullanılır?

Ebced hesabı nerelerde kullanılır sorusunun doğru cevabını bu kısımda veriyoruz… Ebced, Arap alfabesinin ilk dört harfinin ilk harflerinden meydana gelmektedir.

Arap alfabesindeki belli rakamlar sisteminde oluşturulan şifreleme sistemidir. Geliştirilme nedeni ise arap harflerinin kolay bir şekilde akılda kalıcı olmasıdır.

Değişik sistemlere göre farklı sayı değerleri ortaya çıkmıştır. Bu işlemler ile uğraşan kişiler, harf ve kelimelerin sırlarına merak salmıştır.

Ebcet hesabı nerelerde kullanılır sorusu da eski zamanlarda bu yana merak edilen önemli bir konu başlığı olarak dikkat çekiyor.

Yazımızın bu kısmında sizler için önemli kullanım yöntemleri ve nerelerde kullanıldığına değineceğiz.

  • En çok tercih edilen alan tarih düşürmedir. Daha çok yazarlar ve şairler tarafından tercih edilir.
  • Cefir ilmi konusunda da gelecek hakkında bilgi edinme noktasında tercih edilir.
  • Vefk yazımı için büyü gibi durumlardan kurtulmak için kullanılır.
  • Sihir yapımımda, insanların dileklerini yerine getirme adına tercih edilir.
  • Muska yapımında kullanılır.

İnsanlık tarihinde bilinmezlikler her zaman hasır altı edilmez.

Dünyanın sırlarını öğrenmek için bazen zorlamak gerekir. Bu noktada gizli ilimlerden fayda elde etmek son derece önemlidir.

Gizli ilimler, insanlık tarihi hakkında bizlere bilgi sunarken bir yanda da sır perdelerinin ortadan kalkmasını sağlar.

Cifir İlmi ile Büyü Yapmak

Cifir ilmi ile büyü yapmak için, uzman bir medyum hoca ile anlaşmalı olmanız, tam anlamı ile destek almanız son derece önemlidir.

Büyülerin yapılmasında çeşitli yöntemler ve uygulamalar haricinde malzemeler de tercih edilir. Kısacası bir medyum hoca bile büyü yapmak için önemli gereksinimlere ve uzmanlığa ihtiyaç duyar.

Sadece doğuştan gelen yetenekler büyü yapımı için asla yeterli olmaz. Bunun üzerine gizli ilimler alanında birçok dalda kendini geliştirecek adımlar atması son derece önemlidir.

Aksi halde sorunlar sürekli olarak büyür. Birçok kara büyücü, aslında kendini bazı noktalarda geliştirmekte zorlandığı için insanlara zarar verme eğilimi içindedir. Cifir İlmi böyle insanların eline bırakılamaz.

Cifir ilmi, gelecek hakkında haber almaya dayalı önemli bir öğretidir. Bu öğretide kişi geleceği hakkında haber alabilir.

Ama bunun için doğru okumaların yapılması gerekir. Doğru okumalar ise sadece medyum hocalar tarafından olur. Sahip olunan bilgi ve birikim haricinde birtakım malzemeler de gerekir.

Sitemiz üzerinde yer alan bilgileri kullanmanız halinde, bir takım ilmi bilgilere giriş yapmanız, merak ettiğiniz konu başlıkları hakkında detaylı bilgi almanız söz konusudur.

Aynı zamanda dua ve büyü ile alakalı gelişmeleri de buradan rahatlıkla takip edebilirsiniz. Cifir ilmi alanında yaptığım çalışmaları öğrenmek için ise beni arayabilirsiniz.

Aynı zamanda ücretsiz bakım çalışmasında bu ilim tercih edilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir