1. Anasayfa
  2. Büyüler

Havas İlmi Tehlikeleri

Havas İlmi Tehlikeleri
Havas İlmi Tehlikeleri

Havas ilmi tehlikeleri olmakla birlikte insanların gaybı bilme ve nesnelerin gizli özelliklerini bilmeye, cismi olmayan varlıklarla iletişim kurmaya imkan sunmaktadır.

Has kelimesinden türemiş olan havas kelimesi İslam’da bir ilim olarak kabul edilmektedir. Bu ilimde kendini geliştirmiş kişiler hüddam yaparak cinleri davet edebilirler.

Medyum Zinnure Hoca uzun yıllardan bu yana havas ilminde kendini geliştirmektedir.

Havas ilmine sahip olmak için kişiye çocuk yaşta bu konuda yetkin hocalar tarafından el verilmiş olması gerekir. Bu şekilde el verilen kişi büyü tılsım yapabilirler.

Bu bilimin en önemli tehlikeleri arasında tılsım ve büyü yapmak için davet edilen cinlerin geri gönderilememesi bulunmaktadır.

Çağırılan cin kişiye musallat olabilir ve o kişiye zarar verebilir. Bundan dolayı bu ilimle sadece heves edildiği için uğraşılmaması gerekmektedir.

Havas İlmi Tehlikeleri Nedir?

Havas ilmi tehlikeleri nedir incelendiğinde bu ilime sahip ve doğaüstü yetenekleri olan kişiler dışında kalan insanlar tarafından uğraşılmaması gerektiği görülmektedir.

Dünyadaki tüm varlıkların gizli özellikleri bulunur ve bu ilimle uğraşan kişiler bu gizli özellikleri görebilirler.

Aynı zamanda ilme vakıf olan kişiler Kuran’daki ayetlerin de gizli sırlarını bilirler. Bu sayede insanların çeşitli sıkıntılarını ortadan kaldıracak tılsımları yapabilirler.

Her ilimde olduğu gibi havasta da yeterli bilgiye sahip olmayan kişiler için çeşitli tehlikelerin olduğu görülmektedir. Kişi kendine ya da çevresindeki insanlara yardımcı olmak isterken zarar verebilir.

Havas ilminde ilerlemek ve sonunda Hassül Havas olabilmek için kişinin öncelikle tüm kötülüklerden arınmış olması gerekir. İyi ahlaklı, temiz kalpli ve kalbinin uyanık olması gerekir.

Havas İlmi Tehlikeleri Nelerdir?

Havas İlmi Tehlikeleri Nelerdir?
Havas İlmi Tehlikeleri Nelerdir?

Havas ilmi tehlikeleri nelerdir soran kişiler için öncelikle bu kişinin cismi olmayan varlıklarla yani cinlerle iletişim içinde olduğunun bilinmesi gerekir.

Aynı zamanda dünyadaki her varlığın gizli kalmış sırlarını bilmenin insana getirdiği bir ağırlık olur. Bu ağırlığı her insanın kaldırması ise mümkün değildir.

Havas ilmine sahip kişilerin sahip olduğu yetenekler çekici gelmekle birlikte sıradan insanların bu ilimle uğraşmaları halinde şu tehlikelerle karşılaşmaları kaçınılmazdır.

Havas ilminin belirli tehlikeleri şöyledir:

  • Havas ilminin insana getirdiği sorumluluklar ve yükler oldukça fazladır. Normal insanların bu yükleri kaldırması mümkün olmaz.
  • Cinlerle iletişim kurulması halinde bunlar kişiye musallat olur ve geri gönderilmeleri de çok güçtür. Musallat oldukları takdirde kişinin ruh sağlığı bozulur.
  • Bu ilimde ilerleyen kişiler nesnelerin, ayetlerin kısacası her şeyin gizli özelliklerini bilirler. Bu şekilde pek çok bilgiye sahip olmak insanlar için büyük bir sorumluluk getirir.

Havas İlmi Tehlikeleri Nasıl Önlenir?

Havas ilmi tehlikeleri nasıl önlenir bu ilimle uğraşmak isteyen kişilerin en fazla merak ettikleri konular arasında yer almaktadır.

Öncelikle bu tehlikelerden ilimden uzak durarak korunmak mümkün olur. Doğuştan kalp gözü açık, altıncı hissi kuvvetli olmayan insanların bu ilimle uğraşmamaları tavsiye edilmektedir.

Havas ilmiyle uğraşan kişilerin bütün kötü düşünceleri akıllarından çıkartmaları gerekir. Bu durumda insanlar için oldukça zordur.

Sonuçta her insanın bir nefsi vardır ve buna yenik düştüğü zamanlar olur. Temiz kalpli olmak sadece insanların iyiliğini istemek. Dünyevi keyiflerden ve amaçlardan uzak durmak gerekir.

Havas İlmi Kimlere Verilir?

Havas İlmi Kimlere Verilir?
Havas İlmi Kimlere Verilir?

Havas ilmi kimlere verilir sorusuna öncelikle doğuştan kalp gözü açık kişilere bu ilimde ilerlemiş hocalar tarafından verildiği görülmektedir.

Medyumda daha çocuk yaşlarda Hassül Havas seviyesine gelmiş hocalardan el almıştır. Aldığı bu eli çok iyi değerlendirmiş ve kendini geliştirmiştir.

Gaybı sadece Allah bilir elbette ama medyum danışanlarının sorunlarının çözümüne yardımcı olmaktadır. Bu ilmin içindeki tehlikelerden korunmak için sıkıntılarınızı çözmesi için medyum ile görüşebilirsiniz.

Aynı zamanda içinizde bu yönde büyük bir istek bulunuyorsa onun öğrencisi olabilir ve sizi eğitmesini isteyebilirsiniz.

Kalp gözü açık ve gizli şeyleri bilen medyum bu konuda yeteneğiniz olması halinde anlar ve yardımcı olur.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir